logo IleMogeWypic
Przył±cz się do akcji!
Je¶li znalazłe¶ na tej stronie interesuj±ce informacje umie¶ć na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 0 603 893 853
fax: 042 648 45 45
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty Lider branży TLS Transport

Efekty nadmiaru

Bardzo ważne w piciu alkoholu jest trzymanie się nieprzekraczalnej granicy. Rozs±dny limit okre¶lany jest jako nie więcej niż 4 porcje standardowe 5 razy w tygodniu dla mężczyzn, oraz nie więcej niż 2 standardowe porcje 5 razy w tygodniu dla kobiet. Przyjmuje się, że porcja standardowa to 10 gramów czystego alkoholu etylowego. W przeliczeniu na alkohole spożywane przez ludzi jest to: ok. 250 ml piwa (5%), ok. 100 ml wina (12%) lub ok. 30 ml wódki (40%) (Ľródło PARPA). Je¶li jednak spożycie staje się coraz częstsze, a dawki coraz większe, warto aby¶ wiedział/wiedziała z czym się to wi±że. Powiniene¶ wiedzieć, że po alkoholu oprócz przyjemnych odczuć, mog± pojawić się też negatywne konsekwencje zdrowotne i społeczne.

Alkohol w nadmiarze szkodzi w±trobie, trzustce i żoł±dkowi. Twoja skóra zaczyna zmieniać kolor i strukturę. Alkohol w zbyt dużych ilo¶ciach Ľle działa na Twoje serce i naczynia krwiono¶ne.

Je¶li cenisz sobie intelekt, licz się z tym, że w nadmiernej ilo¶ci, alkohol spowoduje brak koncentracji, osłabienie pamięci i mniejsze zrozumienie sygnałów jakie wysyła nam otoczenie, np. rozmów.

W wieku ¶rednim zaczyna być widoczny wpływ alkoholu na życie seksualne i potencję. Oczywi¶cie jest to negatywny wpływ.

Szczególnie groĽny jest dla kobiet w ci±ży. Picie alkoholu przez przyszłe matki może być bardzo groĽne dla ich pociech. Dzieci mog± mieć problemy z niedowag±, zaburzenia wzrostu, problemy z rozwijaniem się (zarówno fizycznym jak i psychicznym). W najgorszych przypadkach dziecko może urodzić się ze zniekształceniami niektórych narz±dów.

Bardzo ważne jest aby¶ wiedział, że alkohol pity nawet w małych ilo¶ciach, może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka i funkcjonowanie organizmu.
Zobacz więc Przed piciem - Pij ¶wiadomie i dojdĽ do wniosku, że znacznie przyjemniej jest pić ¶wiadomie.

Alkomat Alkosymulator
Refleksomierz Ile mogę wypić
Patroni medialni: