logo IleMogeWypic
ileMogeWypic.pl poleca - blokada alkoholowa
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Efekty nadmiaru

Bardzo ważne w piciu alkoholu jest trzymanie się nieprzekraczalnej granicy. Rozsądny limit określany jest jako nie więcej niż 4 porcje standardowe 5 razy w tygodniu dla mężczyzn, oraz nie więcej niż 2 standardowe porcje 5 razy w tygodniu dla kobiet. Przyjmuje się, że porcja standardowa to 10 gramów czystego alkoholu etylowego. W przeliczeniu na alkohole spożywane przez ludzi jest to: ok. 250 ml piwa (5%), ok. 100 ml wina (12%) lub ok. 30 ml wódki (40%) (źródło PARPA). Jeśli jednak spożycie staje się coraz częstsze, a dawki coraz większe, warto abyś wiedział/wiedziała z czym się to wiąże. Powinieneś wiedzieć, że po alkoholu oprócz przyjemnych odczuć, mogą pojawić się też negatywne konsekwencje zdrowotne i społeczne.

Alkohol w nadmiarze szkodzi wątrobie, trzustce i żołądkowi. Twoja skóra zaczyna zmieniać kolor i strukturę. Alkohol w zbyt dużych ilościach źle działa na Twoje serce i naczynia krwionośne.

Jeśli cenisz sobie intelekt, licz się z tym, że w nadmiernej ilości, alkohol spowoduje brak koncentracji, osłabienie pamięci i mniejsze zrozumienie sygnałów jakie wysyła nam otoczenie, np. rozmów.

W wieku średnim zaczyna być widoczny wpływ alkoholu na życie seksualne i potencję. Oczywiście jest to negatywny wpływ.

Szczególnie groźny jest dla kobiet w ciąży. Picie alkoholu przez przyszłe matki może być bardzo groźne dla ich pociech. Dzieci mogą mieć problemy z niedowagą, zaburzenia wzrostu, problemy z rozwijaniem się (zarówno fizycznym jak i psychicznym). W najgorszych przypadkach dziecko może urodzić się ze zniekształceniami niektórych narządów.

Bardzo ważne jest abyś wiedział, że alkohol pity nawet w małych ilościach, może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka i funkcjonowanie organizmu.
Zobacz więc Przed piciem - Pij świadomie i dojdź do wniosku, że znacznie przyjemniej jest pić świadomie.

Alkomat Alkosymulator