logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Zobacz ile możesz wypić w szczecinie


Zachodniopomorska policja zapowiada wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Tymczasem w internecie można sprawdzić, ile wypić i do której. Na stronie ilemogewypic.pl (www.ilemogewypic.pl) jest wirtualny alkomat. Wprowadzamy dane: płeć, wzrost, waga i ilość oraz rodzaj spożytego alkoholu, a program wylicza, ile promili alkoholu mamy w kolejnych godzinach i kiedy możemy siąść za kierownicą. Można również obliczyć, ile alkoholu możemy wypić, żeby być zupełnie trzeźwym na konkretną godzinę.

Innym sposobem sprawdzenia, czy możemy jechać, jest własny alkomat - w internecie można znaleźć mnóstwo modeli. Są takie, które pokazują jedynie, czy możemy jechać, inne pokazują stężenie alkoholu we krwi. Generalna zasada: im droższy, tym pomiar jest bardziej precyzyjny. Ceny zaczynają się od 30 zł, a kończą na kilkuset. Również w większości dużych sklepów możemy je kupić. Są też dostępne jednorazowe alkotesty wykorzystujące kryształki - zabarwienie na odpowiedni kolor oznacza, że możemy jechać lub nie. Kosztują kilka złotych i można je dostać na niektórych stacjach benzynowych i w dużych sklepach. W niektórych klubach i na stacjach benzynowych za drobną opłatą można skorzystać z automatu do pomiaru poziomu alkoholu.

- W sylwestra przeprowadzimy akcję "Trzeźwy poranek", w następnych dniach będą kolejne - zapowiada mł. insp. Jacek Fabisiak, z-ca komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie. - W tym roku odnotowaliśmy największy w kraju procentowy spadek liczby pijanych uczestników wypadków drogowych. Jest na poziomie 80 proc. liczby sprzed roku, gdy średnia w kraju to ok. 102 proc. Na pewno wpłynęły na to nasze akcje. Kierowcy powoli zdają sobie sprawę, jak wiele ryzykują, siadając za kierownicą po alkoholu lub nawet na kacu.