logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w serwisie e-lama.pl


Wirtualny alkomat pozwoli ci pić świadomie

Ile możesz wypić, żeby do rana wytrzeźwieć i móc pojechać autem do pracy? Jak widzisz i jaki masz refleks po paru głębszych? Teraz możesz to sprawdzić przy pomocy wirtualnego alkomatu oraz alkosymulatora. Ruszyła kampania społeczna ileMogeWypic.pl.

Głównym celem akcji jest promowanie trzeźwej jazdy samochodem. - Zastąpiliśmy moralizowanie i pouczanie pozytywną energią, przydatnymi narzędziami i artykułami - mówią twórcy kampanii.

Na weselu, urodzinach czy imprezie sylwestrowej zwykle trudno odmówić kilku toastów. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że kilka godzin snu po zakrapianej alkoholem zabawie to zbyt mało, aby wyeliminować alkohol z organizmu.

- Wszyscy jesteśmy ludźmi i każdemu z nas wolno wypić alkohol. Tylko mało kto wie, ile może wypić, żeby wytrzeźwieć do rana. Chcemy pokazać, jak ważna jest wiedza o tym, na ile możemy sobie pozwolić i kiedy unikać wsiadania do samochodu" - mówi Jan Siniarski, twórca akcji.

Na stronie akcji dostępny jest wirtualny alkomat, dzięki któremu, po podaniu podstawowych danych (m.in. wzrost, waga, ilość i rodzaj wypitego alkoholu) można sprawdzić jak długo i ile alkoholu krąży wciąż we krwi. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko matematyczny algorytm, a otrzymany wynik traktować można wyłącznie jako szacunek.

Twórcy akcji zamieścili również w Internecie szereg artykułów dotyczących konsekwencji prawnych kierowania samochodem oraz pracy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.