logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w dzienniku internautów


IleMogeWypic - wirtualny alkomat online

Wiele osób lubi uczcić spotkanie większą lub mniejszą "odrobiną" alkoholu. Kiedy trzeba opuścić imprezę i wsiąść za kierownicę, nie zawsze mamy pod ręką alkomat lub policjanta z odpowiednim urządzeniem. Poziom zawartości alkoholu we krwi można jednak przetestować także online - zapewniają twórcy serwisu IleMogeWypic.pl.

- Nasza akcja ma na celu uświadomienie, przede wszystkim kierowcom, jak długo alkohol pozostaje we krwi od zakończenia picia. Staramy się w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach - wyjaśnił Dziennikowi Internautów Przemysław Mrowiński z serwisu IleMogeWypic.pl.

O akcji pisaliśmy już na łamach DI rok temu. Jednakże w obliczu Święta Zmarłych, które dla wielu z nas wiąże się z podróżami po Polsce i spotkaniami z rodziną, niejednokrotnie zakrapianymi alkoholem, warto jeszcze raz przypomnieć internetowe narzędzia, które mogą odwieźć od decyzji, a tym samym uratować komuś życie.

Akcja IleMogęWypić została stworzona w lutym 2007 r. Powodem jej uruchomienia był fakt, że większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że alkohol mają jeszcze na długo po zakończeniu picia i gdy nie czują już żadnych objawów. Jan Siniarski wpadł zatem na pomysł, żeby udostępnić online narzędzie do sprawdzenia zawartości alkoholu we krwi, które podpowie nam na ile możemy sobie pozwolić, żeby spokojnie jechać o określonej godzinie.

Do tego na witrynie umieszczono kilka dodatkowych aplikacji, takich jak Refleksomierz, czy Alkosymulator aby uzmysłowić jak niewielka nawet ilość alkoholu wpływa na nasz organizm. - Na razie są tylko cztery narzędzia ale już obmyślamy nowe, które będą równie przydatne - poinformował Dziennik Internautów Przemysław Mrowiński.

Co ciekawe, pierwszą z aplikacji, Wirtualny Alkomat stworzył głównypomysłodawca akcji Jan Siniarski już w roku 1997. Był to - zdaniem Przemysława Mrowińskiego, pierwszy alkomat internetowy. Od tamtegoczasu narzędzie to było wielokrotnie modyfikowane i usprawniane w celuosiągnięci jak najbardziej zbliżonych wyników do prawdziwego alkomatu.Ponieważ twórcy internetowego alkomatu zajmują się też sprzedażąprawdziwych alkomatów, to zapewne łatwiej im o porównania i testowaniezgodności wskazań.

W obecnej chwili strona IleMogęWypić jest prowadzona przez dwie osoby: Jana Siniarskiego i Przemka Mrowińskiego i sponsorowana przez firmę, w której pracują.

Autor: Krzysztof Gontarek