logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w motogazecie


Stop nietrzeźwym kierowcom!

Nadchodzi Wszystkich Świętych. Tysiące kierowców wyruszy w najodleglejsze zakątki Polski w celu odwiedzenia grobów swoich bliskich, a przy okazji spotka się z rodziną. Sprzyja to niestety spożywaniu alkoholu i późniejszej jeździe pod jego wpływem.

Jak każdego roku bezpieczeństwa na drogach będą strzec tysiące policjantów biorących udział w akcji "Znicz". Jak każdego roku policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z "gazu" oraz szczególnie o nie prowadzenie na "podwójnym gazie" i zapowiada wzmożone kontrole. Niestety nie zawsze skutecznie.

Statystyki policyjne z ubiegłych lat mówią same za siebie. Liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców w okresie Wszystkich Świętych rośnie. W 2006 roku w okresie od 31 października do 4 listopada zatrzymano 1.839 nietrzeźwych kierowców na polskich drogach. Rok później w tym samym okresie liczba ta wyniosła już 1.981.

Niebezpieczeństwo spowodowania wypadku wg. badań naukowców nawet przy niewielkim stężeniu alkoholu we krwi wzrasta aż siedmiokrotnie! Biorąc pod uwagę ogromne natężenie ruchu podczas najbliższego święta, możemy śmiało pomnożyć je przez 10.

O zachowanie trzeźwości za kierownicą apelują również twórcy akcji społecznej "Ile mogę wypić?". Na swoim portalu (www.ilemogewypic.pl) udostępniają kierowcom przydatne narzędzia jak Wirtualny Alkomat, czy kalkulator Ile Mogę Wypić, dzięki którym możemy sprawdzić, ile mamy alkoholu we krwi, a także zaplanować, ile możemy wypić, aby o dowolnej godzinie wytrzeźwieć i móc ruszać w drogę.

- Chcemy pokazać, jak ważna jest wiedza o tym, na ile możemy sobie pozwolić i kiedy unikać wsiadania za kierownicę samochodu. Wiele osób nie wsiadłoby do samochodu wiedząc, że są jeszcze pod wpływem alkoholu. - mówi Jan Siniarski, twórca akcji.

Wyruszając w tym roku w drogę, postarajmy się zachować ostrożność, trzeźwość oraz rozwagę. Jadąc z myślą o naszych najbliższych, którzy odeszli, pomyślmy również o tych, którzy są wśród nas. Zróbmy wszystko żeby zapewnić im i sobie bezpieczeństwo.