logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w manager.money.pl


IleMogeWypic - wirtualny alkomat online

Wiele osób lubi uczcić spotkanie większą lub mniejszą "odrobiną" alkoholu. Kiedy trzeba opuścić imprezę i wsiąść za kierownicę, nie zawsze mamy pod ręką alkomat lub policjanta z odpowiednim urządzeniem. Poziom zawartości alkoholu we krwi można jednak przetestować także online - zapewniają twórcy serwisu IleMogeWypic.pl.

- Nasza akcja ma na celu uświadomienie, przede wszystkim kierowcom, jak długo alkohol pozostaje we krwi od zakończenia picia. Staramy się w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach - wyjaśnił Dziennikowi Internautów Przemysław Mrowiński z serwisu IleMogeWypic.pl.

O akcji pisaliśmy już na łamach DI rok temu. Jednakże w obliczu Święta Zmarłych, które dla wielu z nas wiąże się z podróżami po Polsce i spotkaniami z rodziną, niejednokrotnie zakrapianymi alkoholem, warto jeszcze raz przypomnieć internetowe narzędzia, które mogą odwieźć od decyzji prowadzenia samochodu, a tym samym uratować komuś życie.

Do tego na witrynie umieszczono kilka dodatkowych aplikacji, takich jak Refleksomierz, czy Alkosymulator aby uzmysłowić jak niewielka nawet ilość alkoholu wpływa na nasz organizm. - Na razie są tylko cztery narzędzia ale już obmyślamy nowe, które będą równie przydatne - poinformował Dziennik Internautów Przemysław Mrowiński.

Co ciekawe, pierwszą z aplikacji, Wirtualny Alkomat stworzył główny pomysłodawca akcji Jan Siniarski już w roku 1997. Był to - zdaniem Przemysława Mrowińskiego, pierwszy alkomat internetowy. Od tamtego czasu narzędzie to było wielokrotnie modyfikowane i usprawniane w celu osiągnięci jak najbardziej zbliżonych wyników do prawdziwego alkomatu. Ponieważ twórcy internetowego alkomatu zajmują się też sprzedażą prawdziwych alkomatów, to zapewne łatwiej im o porównania i testowanie zgodności wskazań.

W obecnej chwili strona IleMogęWypić jest prowadzona przez dwie osoby: Jana Siniarskiego i Przemka Mrowińskiego i sponsorowana przez firmę, w której pracują.

Autor: Krzysztof Gontarek