logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w Męska StronaAkcja Znicz 2008 - liczba idiotów wciąż rośnie!

Pomimo zakrojonych na szeroką skalę akcji informacyjnych i ostrzeżeń tylko w przeciągu trzech dni policja zatrzymała 1416 nietrzeźwych kierowców. To o ponad trzystu jadących pijaków więcej niż w ubiegłym roku.

Nie odstraszyła ich ani liczba policjantów pilnujących bezpieczeństwa na drogach (ponad 10 tysięcy), ani apele mediów i ogólnopolskich akcji przeprowadzanych min. przez portale takie jak ileMogeWypic.pl. W czasie trwania Akcji Znicz 2008 na polskich drogach doszło do ponad 400 wypadków, w których życie straciło aż 41 osób, a 533 zostały ranne. I choć nie wiadomo dokładnie ile z tych ofiar mają na swoim koncie nietrzeźwi, to jednak liczba 1416 zatrzymanych pijaków poraża. Jakby nie patrzeć to wychodzi na to, że wyjeżdżając z domu pomiędzy 31 października, a 2 listopada każdy z nas miał okazję mijać auto prowadzone przez nietrzeźwego kierowcę...

Statystyka

rok 2006 - 1140 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców

rok 2007 - 1114 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców

rok 2008 - 1416 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców

Co się dzieje, że nadal nie potrafimy zrozumieć jak wiele złego może się wydarzyć? Przecież skoro stale rośnie liczba zatrzymanych, to musi także rosnąć ogólna liczba osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę. A gdzie rodziny, żony, dzieci i krewni tych kretynów, którzy po suto zakrapianej kolacji pakują się za kółko?

Smutny rekord

Rekordzista 2008 miał w organizmie aż 4,1 promila alkoholu. Zatrzymany został w Głogowie, jechał sobie maluchem, a po zatrzymaniu nie mógł nawet utrzymać się na nogach. Nasze gratulacje! Szkoda, że nie robi się takim panom zdjęć i nie rozsyła po wszystkich zainteresowanych publikacją mediach. Jakby co, panie Komendancie Główny, to jesteśmy pierwsi.

Swoją drogą to w sumie niezłe trzeba mieć zdrowie, bo wg badań osiągając 4,0 promila alkoholu we krwi większość z nas powinna zapaść w głęboką śpiączkę, albo mieć zaburzenia czynności ośrodka oddechowego i naczyniowo-ruchowego.

Wspólna Akcja

Niniejszym tekstem redakcja Męskiej Strony oficjalnie potwierdza przystąpienie naszego portalu do akcji społecznej ileMogeWypić.pl. Jej twórcy już od dawna walczą o całkowite oczyszczenie polskich dróg z plagi pijaństwa. Walka z wiatrakami? Może, ale właśnie jej szczytny cel plus ciężka praca, jaką trzeba wykonać, by ten cel osiągnąć stanowi o jej atrakcyjności.

Witrynę www.ilemogewypić.pl tylko w przeciągu 3 świątecznych dni odwiedziło ponad 10 tysięcy osób. Można na niej znaleźć nie tylko sporo informacji o wpływie alkoholu na nasz organizm, ale także sprawdzić na własnej skórze, jak to jest jechać po pijaku. Witryna umożliwia także wirtualny alkomat, dzięki któremu za darmo można w przybliżeniu ocenić stan swojej trzeźwości. Obrazowo pokazuje on nie tylko liczbę promili we krwi ale również przybliżony czas, po którym powinniśmy być trzeźwi. "To zdecydowanie dłużej, niż powszechnie się uważa" ostrzegają twórcy ileMogeWypic.pl. Oprócz tego na stronie znajdziemy wiele przydatnych informacji dotyczących konsekwencji prawnych jazdy po spożyciu alkoholu.

Autor: Piotr Pazdej