logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w portalu NGO


Sprawdź się i jedź bezpiecznie

Walka z nietrzeźwymi kierowcami jest celem akcji społecznej "Ile Mogę Wypić?". Na stronach akcji znajdują się m.in. narzędzia, które kierowcy mogą wykorzystać do sprawdzenia swojego stanu trzeźwości.

W czasie spotkań z rodziną podczas okresów świątecznych takich jak nadchodzące Święta Wielkanocne, często do obiadu lub kolacji jest proponowana “lampka wina” lub innego rodzaju trunku zawierającego alkohol. Pamiętajmy, że za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grożą poważne sankcje prawne, finansowe jak również wielokrotnie wzrasta możliwość spowodowania wypadku!

Niestety, większość z nas nie wie jak długo alkohol jest obecny w organizmie od zakończenia spożywania alkoholu. Często wierzymy, że stosowanie domowych metod, jak np. wypicie kawy, przyspieszy spalanie alkoholu. Są to mity.

Jak długo pozostajemy pod wpływem alkoholu? Możemy to sprawdzić na stronie akcji społecznej “Ile mogę wypić?” www.IleMogeWypic.pl. Autorzy chcą poprzez aplikacje zamieszczone na stronie uzmysłowić wszystkim kierowcom, jak długi jest faktyczny czas potrzebny do osiągnięcia stanu trzeźwości oraz kiedy możemy wsiąść za kierownicę o wskazanej godzinie. Służy temu przede wszystkim “Wirtualny alkomat” oraz kalkulator “Ile Mogę Wypić”. Na stronie znajdziemy ponadto szereg przydatnych informacji dotyczących spożywania alkoholu, konsekwencji prawnych i tabelę z limitami alkoholu w Europie.

Warto odwiedzić stronę, by szczególnie w okresie świątecznym, nie narażać siebie jak i innych na dodatkowe niebezpieczeństwo, jakim jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.