logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w portalu i gazecie Metro


Sprawdź w sieci ile możesz wypić...

Ile razy zdarzyło Ci się widzieć wieczorem ludzi pijanych "w trupa"? Jak myślisz, ilu z nich rano wsiadło do samochodu lub rozpoczęło pracę? Ilu z nich to normalni, porządni ludzie? Ilu z nich było przekonanych, że rano nie było już alkoholu w ich organizmach? A jednak był...

Po wpływem alkoholu świat widziany jest niczym przez różowe okulary. Jednak są to najbardziej nieprawidłowo dobrane okulary, jakie możemy założyć na nos. Częste doniesienia o dużej liczbie nietrzeźwych porannych kierowców, wypadków spowodowanych alkoholem, bałwochwalcze rozmowy czy nawet licytacje "kto wypił więcej", oczywisty brak świadomości, skłaniają do refleksji i pytania - ile można wypić? Ile mogę wypić aby wytrzeźwieć do rana? Jaka ilość alkoholu doprowadzi mnie do częściowej lub pełnej utraty świadomości? Czy po kieliszku wina mogę siąść za kierownicą? Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim odda się uciechom związanym z alkoholem. Każdy internauta, który w mniejszych bądź większych ilościach spożywa alkohol powinien przynajmniej raz odwiedzić stronę IleMogęWypić.pl, która kompleksowo uświadamia o skutkach picia.

Na łamach serwisu można znaleźć pomocne informacje w dziale Po Piciu oraz Przed Piciem. W tym pierwszym znajduje się krótka, ale merytoryczna notatka dla tych, którzy jeszcze nie skazili swojego organizmu alkoholową trucizną. Można tam dowiedzieć się jaka jest dzienna dawka alkoholu dla kobiety oraz mężczyzny, ile dni w tygodniu powinny być wolne od picia, czy stwierdzono pozytywny wpływ alkoholu na organizm człowieka lub jaka dawka może doprowadzić do zakłócenia koordynacji ruchowo-wzrokowej. Z kolei w dziale Po Piciu można zapoznać się z na pozór bardzo banalną historią pewnej imprezy. Jednak tylko na pozór banalną, gdyż opisuje ona standardowe zachowanie osób pijących alkohol. Twórcy serwisu umieścili tam także podstronę Efekty Nadmiaru, na której znajdują się mrożące krew w żyłach fakty dotyczące szkodliwego wpływu płynnych używek na organizm człowieka "Alkohol w nadmiarze szkodzi wątrobie, trzustce i żołądkowi. Twoja skóra zaczyna zmieniać kolor i strukturę. Alkohol w zbyt dużych ilościach źle działa na Twoje serce i naczynia krwionośne." - to tylko część z przestróg zawartych na stronie. Dla tych, którzy decydują się na picie alkoholu opisano także sposoby na uniknięcie kaca.

IleMogęWypić.pl to miejsce, w którym każdy internauta może zrobić sobie testy na swój refleks oraz wypróbować Alkosymulator. Sprawdzanie refleksu polega na zatrzymaniu w nagłym momencie samochodu przed przejściem dla pieszych. Jazda odbywa się początkowo podczas 0,5 promila alkoholu we krwi. Trudno w to uwierzyć, ale mi podczas trzech prób nie udało się ani razu zatrzymać pojazdu przed samym przejściem. Taki wynik powinien być przestrogą dla wszystkich kierowców siadających po alkoholu za kółkiem. Z kolei Alkosymulator polega na celnym włożeniu kluczyka do zamka drzwi auta. Wszystko odbywa się oczywiście pod wirtualnym wpływem alkoholu. Coraz bardziej rozmazany obraz oraz chwiejąca się ręka trzymająca kluczyk nie pozwalają na trafienie w dziurkę od klucza, a tym sposobem po części obrazują stan upojenia alkoholowego. Czy osoba, która nie może otworzyć drzwi swojego samochodu, jest w stanie bezpiecznie dojechać do domu? Części pijanych kierowców to się udaje, jednak liczba wypadków na drogach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców pokazuje ile szkód można narobić prowadząc w stanie upojenia.

Po kliknięciu na hasło "Ile mogę dzisiaj wypić?" otworzy się specjalny mechanizm, który odpowie na pytanie "Ile mogę wypić, aby być trzeźwym o określonej przez użytkownika serwisu godzinie?" Po wpisaniu takich danych jak waga, wzrost czy godzina rozpoczęcia picia, a także rodzaje wypitego alkoholu, automat obliczy ilość alkoholu, którą można wypić, aby osiągnąć pełną trzeźwość o wybranej przez siebie godzinie.

Witryna IleMogęWypić.pl jest autorem akcji "Pij świadomie! Pij z umiarem! w Twoim życiu", która skierowana jest do wszystkich, nie tylko do tych, którzy piją alkohol i wsiadają za kierownicę. Skierowana jest także do ludzi, którzy pragną cieszyć się bezpiecznymi drogami.

Na stronie została umieszczona aplikacja "Wirtualny alkomat". Jest to bardzo pomocne narzędzie, dzięki któremu można skontrolować swój stan upojenia alkoholowego. Po uzupełnieniu odpowiednich luk internauta może uzyskać odpowiedzi na takie pytania jak np.: "Jak szybko się upijasz?"; "Jak szybko trzeźwiejesz?"; "Ile masz promili po dwóch piwach?"; "Jak działa wypite piwo na pełny oraz pusty żołądek?" czy "Jak działa taka sama ilość alkoholu na mężczyznę, a jak na kobietę?". Informacje zdobyte dzięki Wirtualnemu Alkomatowi mogą uświadomić wiele osób, a w tym także kierowców o skutkach picia alkoholu oraz specyfice jego działania na organizm. Mądre zdanie mówi, że "wszystko jest dla ludzi", ale już Arystoteles powiedział "umiar jest cnotą". Warto się tego trzymać i jeśli już spożywać alkohol, to w mądry i racjonalny sposób.