logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w Meskastrona.comIle można wypić na Wielkanoc

Już za dwa dni zaczniemy świętować. Kolejny to czas, kiedy gorzałka odegra niemałą rolę w życiu rodzinnym naszych rodaków. Wraz z akcją IleMogeWypić.pl ponownie apelujemy o rozwagę w nadchodzący długi weekend.

Oczywiście nie mamy nic do tradycji (tej świeckiej, nie kościelnej), która dyktuje nam, Polakom, pewne zachowania. Nie przeszkadza nam w ogóle to, że spotykając się z rodziną przy szczególnych okazjach proponujemy do obiadu bądź kolacji lampkę wina czy kieliszeczek czegoś mocniejszego. Wszystko jest dla ludzi, trzeba tylko pamiętać o tym, jak należy z tego korzystać.

Niestety wielu z nas nadal wsiada za kierownicę po wypiciu alkoholu. W ogóle nie pamiętając o tym, że za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grożą nie tylko poważne sankcje prawne i finansowe, ale przede wszystkim wzrasta bezgranicznie zagrożenie życia innych ludzi!

Nasza głupota bierze się często z niewiedzy, bowiem większość z nas nie ma w ogóle pojęcia o tym, jak długo od ostatniej "lampki" alkohol jest obecny w organizmie. Często wierzymy, że stosowanie domowych metod, jak np. wypicie kawy czy lodowaty prysznic przyspieszy spalanie alkoholu. Nic bardziej błędnego...

Dziwi ludzka głupota, bo nie ma lepszego sposobu niż stosowanie prostej zasady: piłeś, nie jedź. A jeśli już ktoś bardzo chciałby, ale zachował jeszcze resztki zdrowego rozsądku to zapraszamy na stronę akcji społecznej www.IleMogeWypic.pl, gdzie możemy sprawdzić ile alkoholu nam we krwi pozostało. Dzięki zamieszczonym tam aplikacjom łatwo można będzie uzmysłowić sobie, jak długi jest faktyczny czas potrzebny do osiągnięcia stanu trzeźwości oraz kiedy możemy wsiąść za kierownicę o wskazanej godzinie. Służy temu przede wszystkim "Wirtualny alkomat" oraz kalkulator "Ile Mogę Wypić".

Na stronie znajdziemy ponadto szereg przydatnych informacji dotyczących spożywania alkoholu, konsekwencji prawnych i tabelę z limitami alkoholu w całej Europie.