logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w Gazecie PowiatowejIle mogę wypić?

Jesteśmy już po świętach. Ilu z nas wsiadło do samochodu po suto zakrapianej imprezie, która miała miejsce poprzedniego dnia? Przed nami coraz cieplejsze dni. Słoneczne weekendy będą zachęcać do wyjazdów, organizowania imprez przy grillu. W dalszej perspektywie majówka, która w tym roku jest wyjątkowo krótka i nie będzie wiele czasu by promile miały gdzie wyparować. Ile razy zdarzyło Ci się widzieć wieczorem ludzi pijanych "w trupa"? Jak myślisz, ilu z nich rano wsiadło do samochodu lub rozpoczęło pracę? Ilu z nich było przekonanych, że rano nie było już alkoholu w ich organizmach?

Większość z nas nie wie jak długo alkohol jest obecny w organizmie od zakończenia spożywania alkoholu. Często wierzymy, że stosowanie domowych metod, jak np. wypicie kawy, przyspieszy spalanie alkoholu. Są to mity.

Pamiętajmy, że za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grożą poważne sankcje prawne, finansowe jak również wielokrotnie wzrasta możliwość spowodowania wypadku!

Jak długo pozostajemy pod wpływem alkoholu? Możemy to sprawdzić na stronie akcji społecznej "Ile mogę wypić?" Autorzy chcą poprzez aplikacje zamieszczone na stronie uzmysłowić wszystkim kierowcom, jak długi jest faktyczny czas potrzebny do osiągnięcia stanu trzeźwości oraz kiedy możemy wsiąść za kierownicę o wskazanej godzinie. Służy temu przede wszystkim "Wirtualny alkomat" oraz kalkulator "Ile Mogę Wypić". Na stronie znajdziemy ponadto szereg przydatnych informacji dotyczących spożywania alkoholu, konsekwencji prawnych i tabelę z limitami alkoholu w Europie.

Warto odwiedzić stronę, by nie narażać siebie jak i innych na dodatkowe niebezpieczeństwo, jakim jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Dość już tłumaczeń, że przecież piło się wczoraj i złudnych nadziei, że po dwóch piwach można usiąść za kierownicą!