logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w Spedycje.pl


Na "Majówkę" bez alkoholu

Najbliższy długi weekend majowy, to wprawdzie "tylko" trzy dni wolne od pracy, ale nauczyliśmy się wykorzystywać do maksimum "czas wolny od pracy".

Większość z nas ruszy w plener, do rodziny, znajomych, na działki w góry i nad morze. Sprzyjać ma temu pogoda, bowiem synoptycy zapowiadają dużo słońca. Pogoda wymarzona na wyjazdy za miasto i oddawanie się nowej polskiej namiętności grillowaniu.

Spotykając się przy grillu część z nas skusi się zapewne na kufel zimnego piwa lub kieliszek czegoś mocniejszego. Dlatego powinniśmy pamiętać, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Warto przypomnieć ponure statystyki dotyczące Świąt Wielkanocnych gdzie zatrzymanych zostało 1959 nietrzeźwych kierujących (źródło: KGP).

Często wynika to z niewiedzy dotyczącej możliwości spalania alkoholu przez nasz organizm. Niektórym wydaje się, że następnego dnia rano czujemy się na tyle dobrze, iż w naszym organizmie na pewno nie ma alkoholu.

Autorzy akcji społecznej "Ile mogę wypić?" przestrzegają przed takim myśleniem. "Alkohol może być obecny nawet przez ponad 24 godziny od zakończenia spożywania, a nawet niewielkie jego stężenie we krwi, wg badań, siedmiokrotnie zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania wypadku".

Na stronie www.ilemogewypic.pl udostępnili dla kierowców różne narzędzia, np. wirtualny alkomat, którymi można w przybliżeniu sprawdzić, jak długo będziemy trzeźwieć po wypiciu wskazanej dawki alkoholu.

Opublikowali też szereg informacji, które będą przydatne dla wszystkich użytkowników dróg, zarówno podróżujących po kraju, jak i wybierając się za granicę.

Odpoczywając podczas majowego weekendu nie zapominajmy o odpowiedzialności, która nas obowiązuje za każdym razem, kiedy wsiadamy do samochodu.