logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w e-portalik.net


IleMogeWypic - wirtualny alkomat online

Wiele osób lubi uczcić spotkanie większą lub mniejszą "odrobiną" alkoholu. Kiedy trzeba opuścić imprezę i siąść za kierownicą, nie zawsze mamy pod ręką alkomat lub policjanta z odpowiednim urządzeniem. Poziom zawartości alkoholu we krwi można jednak przetestować także online - zapewniają twórcy serwisu IleMogeWypic.pl

- Nasza akcja ma na celu uświadomienie, przede wszystkim kierowcom, jak długo alkohol pozostaje we krwi od zakończenia picia. Staramy się w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach - wyjaśnił Dziennikowi Internautów Przemysław Mrowiński z serwisu IleMogeWypic.pl

O akcji pisaliśmy już na łamach DI rok temu. Jednakże w obliczu święta zmarłych, które dla wielu z nas wiąże się z podróżami po Polsce i spotkaniami z rodziną, niejednokrotnie zakrapianymi alkoholem, warto jeszcze raz przypomnieć internetowe narzędzia, które mogą odwieść od decyzji prowadzenia samochodu, a tym samym uratować komuś życie.

Akcja IleMogeWypic.pl została stworzona w lutym 2007 r. Powodem jej uruchomienia był fakt, że większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że alkohol mają jeszcze na długo po zakończeniu picia i gdy nie czują już żadnych objawów. Jan Siniarski wpadł zatem na pomysł, żeby udostępnić online narzędzie do sprawdzenia zawartości alkoholu we krwi, które podpowie nam, na ile możemy sobie pozwolić, żeby spokojnie jechać o określonej godzinie.

Co ciekawe, pierwszą z aplikacji - Wirtualny Alkomat stworzył główny pomysłodawca akcji Jan Siniarski już w roku 1997. Był to, zdaniem Przemysława Mrowińskiego, pierwszy alkomat internetowy. Od tamtego czasu narzędzie było wielokrotnie modyfikowane i usprawniane w celu osiągnięcia wyników jak najbardziej zbliżonych do prawdziwego alkomatu. Ponieważ twórcy internetowego alkomatu zajmują się też sprzedażą prawdziwych alkomatów, to zapewne łatwiej im o porównania i testowanie zgodności wskazań.

W obecnej chwili strona IleMogeWypic.pl jest prowadzona przez dwie osoby: Jana Siniarskiego i Przemka Mrowińskiego, sponsoruje ją firma, w której pracują.