logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w portalu interaktywnie.com


Akcja społeczna ilemogewypic.pl wystartowała w lutym 2007 roku. Głównym celem akcji jest zwiekszenie świadomości kierowców na temat działania, spożywania i spalania alkoholu. Zdecydowalismy się jednak na obranie nieco innej drogi, postanowiliśmy dotrzeć do odbiorców poprzez nowoczesne narzędzie interaktywne. Na stronie naszej akcji znajdą Państwo:

  • wirtualny alkomat
  • refleksomierz
  • alkosymulator

Jako twórcy i przedstawiciele akcji ilemogewypic.pl mamy nadzieję, że ludzie zaciekawią się stroną i zarazem zwrócą większą uwagę na to jakim niebezpieczeństwem jest alkohol na drodze. W żadnym wypadku nie popieramy spożywania alkoholu za kierownicą takie zachowania uważamy za naganne i godne największego potępienia. Tym niemniej jak wynika z policyjnych statystyk większość zatrzymań pijanych kierowców odbywa się w godzinach porannych. Może to sugerować bardziej brak świadomości niż głupotę. Wierzymy, że tak jest i chcemy to zmienić. Jesli choć jeden człowiek pod wpływem naszej akcji powstrzyma się od wsiadania za kółko w stanie wskazującym uznamy to za sukces i osiągnięcie naszej akcji.

Na naszej witrynie zastosowaliśmy trzy ciekawe aplikacje interaktywne napisane w języku flash. Pierwszą aplikacją jest wirtualny alkomat, który biorąc pod uwagę kilka czynników oblicza poziom stężenia alkoholu we krwi. Wylicznie jest oparte na algorytmie matematycznym. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki algorytm nie jest w stanie wziąć pod uwagę zmiennych takich jak np:

  • predyspozycje genetyczne
  • nastawienie psychiczne

Drugą ciekawą aplikacją jest alkosymulator jest to symulacja percepcji pijanego czlowieka. Zakres pomiaru to 0 - 2 promili.

Ostanią aplikacją jest refleksomierz, który jak sama nazwa wskazuje mierzy refleks kiedy mamy 0 i 1,5 promila, dodatkowo aplikacja pokazuje ilość przejechanych metrów oraz czas reakcji kierowcy. Współpracujemy z wieloma instytucjami, staramy udzielać się w mediach mamy oficjalne popracie Policji i Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Współpracujemy z portalami internetowymi. Do naszych partnerów należą między innymi:

  • interia.pl
  • jastawiam.pl
  • dziennik.pl
  • oraz wiele lokalnych rozgłośni radiowych i gazet