logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w portalu społecznościowym doorg.infoGłównym celem akcji społecznej ilemogewypic.pl jest ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na polskich drogach poprzez ciekawe interaktywne narzędzia multimedialne. Akcja społeczna ilemogewypic.pl wystartowała w lutym 2007 roku. Naszą misją jest zwiększenie świadomości kierowców na temat wpływu alkoholu na organizm człowieka. Zdecydowaliśmy się jednak na obranie nieco innej drogi, postanowiliśmy dotrzeć do odbiorców poprzez nowoczesne narzędzie interaktywne. Na stronie naszej akcji mogą Państwo znaleźć:

  • wirtualny alkomat
  • refleksomierz
  • alkosymulator

Jako twórcy i przedstawiciele akcji ilemogewypic.pl mamy nadzieję, że ludzie zaciekawią się stroną i zarazem zwrócą większą uwagę na to jakim niebezpieczeństwem jest alkohol na drodze. W żadnym wypadku nie popieramy spożywania alkoholu za kierownicą takie zachowania uważamy za naganne i godne największego potępienia. Tak przedstawiają się dane statystyczne dotyczące wypadków na drogach z udziałem pijanych kierowców:

Rok 2009 to także rok spadku przestępstw drogowych, co wiąże się z poprawą stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Mniej było wypadków, mniej osób zabitych i rannych, więcej natomiast nietrzeźwych kierowców. Ogółem w Polsce w związku z przestępstwami drogowymi Policja wszczęła 177 987 postępowań (o 3 210 mniej aniżeli w 2008 roku), przy czym 147 865 to przestępstwa związane z jazdą pod wpływem alkoholu. źródło: http://www.policja.pl

Tym niemniej jak wynika ze statystyk najwięcej zatrzymań nietrzeźwych kierowców odbywa się w godzinach porannych. Taka sytuacja sugeruje raczej brak świadomości niż głupotę. Wierzymy, że tak jest i chcemy to zmienić. Uważamy, iż wzrost świadomości związanej z alkoholem przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i w pracy oraz pozwoli uniknąć wielu wypadków. Liczymy w tej kwestii na współpracę z organizacjami społecznymi, instytucjami państwowymi, firmami oraz przede wszystkim z ludźmi, którzy również pragną propagować odpowiedzialne picie alkoholu. Dość już tłumaczeń, że przecież piło się wczoraj i złudnych nadziei, że po dwóch piwach można usiąść za kierownicą! Czas uświadomić ludziom, jak długo alkohol pozostaje w ich organizmach oraz jak działa i jakie stwarza zagrożenia. Pora pokazać, że w Polsce są też ludzie, którzy znają swoje limity.

Chcemy, żeby strona ilemogewypic.pl była miejscem, gdzie każdy może sprawdzić ile wolno mu wypić, a jeśli pił, sprawdzić kiedy wytrzeźwieje

Jeśli choć jeden człowiek pod wpływem naszej akcji powstrzyma się od wsiadania za kółko w stanie wskazującym na spożycie uznamy to za sukces naszej akcji.

Na naszej stronie umieściliśmy kilka ciekawych aplikacji interaktywnych napisanych w języku flash. Pierwszą aplikacją jest wirtualny alkomat, narzędzie oblicza na podstawie kilku czynników poziom stężenia alkoholu we krwi. Wyliczanie jest oparte na algorytmie matematycznym. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki algorytm nie jest w stanie wziąć pod uwagę zmiennych takich jak np:predyspozycje genetyczne, nastawienie psychiczne.

Drugą ciekawą aplikacją jest alko-symulator jest to symulacja percepcji pijanego człowieka. Zakres pomiaru to 0 do 2 promili. Celem tej gry jest trafienie kluczykiem do zamka samochodu.

Współpracujemy z wieloma instytucjami, staramy udzielać się w mediach, mamy oficjalne poparcie Policji i Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

  • interia.pl
  • jastawiam.pl
  • dziennik.pl
  • oraz wiele lokalnych rozgłośni radiowych i gazet