logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w portalu ithink.pl


Akcja społeczna ilemogewypic.pl poprzez ciekawe interaktywne narzędzia ma ograniczyć liczbę nietrzeźwych kierowców na polskich drogach. Akcja społeczna ilemogewypic.pl wystartowała w lutym 2007 roku. Naszą misją jest zwiększenie świadomości kierowców na temat wpływu alkoholu na organizm człowieka. Zdecydowaliśmy się jednak na obranie nieco innej drogi, postanowiliśmy dotrzeć do odbiorców poprzez nowoczesne narzędzie interaktywne. Na stronie naszej akcji mogą Państwo znaleźć:

  • wirtualny alkomat
  • refleksomierz
  • alkosymulator

Jako twórcy i przedstawiciele akcji ilemogewypic.pl mamy nadzieję, że ludzie zaciekawią się stroną i zarazem zwrócą większą uwagę na to jakim niebezpieczeństwem jest alkohol na drodze. W żadnym wypadku nie popieramy spożywania alkoholu za kierownicą takie zachowania uważamy za naganne i godne największego potępienia. Tym niemniej jak wynika ze statystyk statystyk najwięcej zatrzymań nietrzeźwych kierowców odbywa się w godzinach porannych. Taka sytuacja sugeruję raczej brak świadomości niż głupotę. Wierzymy, że tak jest i chcemy to zmienić. Jeśli choć jeden człowiek pod wpływem naszej akcji powstrzyma się od wsiadania za kółko w stanie wskazującym na spożycie uznamy to za sukces naszej akcji.

Na naszej stronie umieściliśmy kilka ciekawych aplikacji interaktywnych napisanych w języku flash. Pierwszą aplikacją jest wirtualny alkomat, narzędzie oblicza na podstawie kilku czynników poziom stężenia alkoholu we krwi. Wyliczanie jest oparte na algorytmie matematycznym. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki algorytm nie jest w stanie wziąć pod uwagę zmiennych takich jak np:predyspozycje genetyczne, nastawienie psychiczne.

Drugą ciekawą aplikacją jest alko symulator jest to symulacja percepcji pijanego człowieka. Zakres pomiaru to 0 - 2 promili. Celem tej gry jest trafienie kluczykiem do zamka samochodu.

Ostatnią aplikacją jest refleksomierz, który jak sama nazwa wskazuje mierzy refleks kiedy mamy 0 i 1,5 promila, dodatkowo aplikacja pokazuje ilość przejechanych metrów oraz czas reakcji kierowcy.

Współpracujemy z wieloma instytucjami, staramy udzielać się w mediach mamy oficjalne poparcie Policji i Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Współpracujemy z portalami internetowymi. Do naszych partnerów należą między innymi:

  • jastawiam.pl
  • interia.pl
  • dziennik.pl
  • oraz wiele lokalnych rozgłośni radiowych i gazet