logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w serwisie autopolki.pl


Piłaś? Sprawdź promile!

Przed dniem Wszystkich Świętych policjanci apelują o szczególną ostrożność za kierownicą. Zapowiada się nie tylko nasilenie ruchu, ale także liczba kontroli drogowych.

Nadchodzi ciężki weekend pod względem komunikacji. Jeden z gorszych, jeśli nie - najgorszy. By odwiedzić groby swoich bliskich, wiele z Was wyruszy w drogę już w piątek. Podobnie jak Wy pomyśli jeszcze tysiące rodzin, setki tysięcy ludzi, którzy wsiądą do setek tysięcy aut.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności bo wzmożony ruch samochodowy to więcej zagrożeń na drogach. Zapowiadane są wnikliwe kontrole drogowe. Co będzie sprawdzane w pierwszej kolejności? Stan techniczny pojzadów oraz zawartośc alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Pamiętajmy o tym siadając do stołu z bliskimi. Podobniej jak w latach ubiegłych, i w tym roku podczas tego święta policjanci w ramach Akcji Znicz w liczbie kilku tysięcy będą strzegli bezpieczeństwa na drogach. Prawdopodobieństwo "trafienia" na kontrolę jest duże.

Jeśli więc nestor rodu namawia Cię na kieliszeczek wiśnióweczki oblicz dokładnie ile możesz wypić i kiedy od momentu ostatniego kieliszka możesz wsiąść za kierownicę.Nie musisz specjalnie kupować alkomatu. Wystarczy dostęp do sieci. Na stronie www.IleMogeWypic.pl masz do wyboru kilka kalkulatorów. Jeśli znasz swój wzrost, masę, potrafisz ocenić aktualny stan sytości żołądka, liczbę procentów alkoholu który spożywasz, dowiesz się ile masz promili we kwri, po jakim czasie będziesz mogła wsiąść za kółko, ale także dowiesz się, ile możesz wypić jeśli zamierzasz wyjechać o konkretnej godzinie. Za korzystnaie z kalkuratorów nic nie zapłacisz.

Oczywiście najlepiej nie pić w ogóle, ale jak już się zdarzy skorzystajcie z tej opcji. W końcu chodzi o bezpieczeństwo - Wasze i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że niebezpieczeństwo spowodowania wypadku wg. badań naukowców nawet przy niewielkim stężeniu alkoholu we krwi wzrasta aż siedmiokrotnie! Biorąc pod uwagę ogromne natężenie ruchu podczas najbliższego święta, możemy śmiało pomnożyć je przez 10.

Liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców na polskich drogach

Data 2006 2007
31.10 413 397
1.11 418 346
2.11 309 371
3.11 311 417
4.11 388 450
SUMA 1 839 1 981

Źródło: Komenda Główna Policji

www.ileMogeWypic.pl - tam dokładnie sprawdzisz kiedy po konkretnej ilości wypitego alkoholu możesz wsiąść za kierownicę.Zobacz też jak widzą pijane osoby i sprawdż czas reakcji.