logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w motoleasing.plAkcja Ile mogę wypić

Jak co roku policja organizuje Akcję Znicz mającą na celu ograniczenie wypadków i liczby nietrzeźwych kierowców. Policja i służby porządkowe apelują do kierowców, aby tego dnia, gdy wyjadą w trasę w ogóle nie spożywali alkoholu. Organizatorzy Akcji Ile mogę wypić także przyłączają się do apeli o rozważną jazdę.

Jeśli chodzi o możliwość przebadania się alkomatem na komendzie, policja nie ma obowiązku badania każdej zgłaszającej się osoby alkomatem. Jak długo alkohol pozostaje w naszym organizmie po zakończeniu spożywania można sprawdzić na stronie internetowej akcji: www.ilemogewypic.pl. Wystarczy wybrać Wirtualny Alkomat i wypełnić krótki formularz.

Oto kilka uwag i wskazówek dla zasiadających za kierownicą. Przed wyjazdem w długa trasę warto sprawdzić: stan techniczny swojego pojazdu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Po drodze należy poruszać się z prędkością dostosowaną do warunków jazdy, zachowywać bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Za kierownicę wsiadać wypoczętym a podczas długich tras robić przerwy. Zwracać uwagę na znaki drogowe i zmianę organizacji ruchu zwłaszcza w okolicach cmentarzy gdzie na straży porządku i bezpieczeństwa będzie czuwała policja.

Funkcjonariusze zapowiadają wzmożone kontrole głównie na drogach wyjazdowych z miast. Sprawdzana będzie trzeźwość, szybkość oraz stan techniczny samochodów. Policja dysponuje nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierowcami- alkomatem AlcoBlow. Urządzenie nie wymaga użycia ustnika i można nim dokonać badania przez uchyloną szybę w pojeździe. Dzięki niemu policjanci będą w stanie skontrolować większą liczbę kierowców. Funkcjonariusze drogówki przestrzegają również przed innymi zagrożeniami np. pozostawieniem wartościowych przedmiotów w aucie, mogą one stać się łatwym łupem dla złodziei.

źródło: Akcja Społeczna Ile mogę wypić?