logo IleMogeWypic
ileMogeWypic.pl poleca - blokada alkoholowa
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Przed piciem

Wiele osób wie, że alkohol ma na nas negatywny wpływ. Ale nie wszyscy wiedzą, że są pewne limity, których trzymanie się zmniejsza ryzyko wystąpienia negatywnych konsekwencji zdrowotnych i społecznych.

Niekontrolowane spożywanie alkoholu ma negatywny wpływ na zdrowie i kontakty społeczne. Nawet w niewielkich dawkach może zakłócać ocenę sytuacji i koordynację wzrokowo-ruchową. Jest też często głównym czynnikiem konfliktów osoby nadmiernie spożywającej alkohol z otoczeniem.

Nie stwierdzono dotychczas jednoznacznie pozytywnego wpływu alkoholu na organizm. Długoletnie badania prowadzone przez WHO (World Health Organization) wykazały, że nieprzekraczalna ilość alkoholu dla kobiety to 20 g czystego alkoholu na dzień, a dla mężczyzn nieprzekraczalna dawka to 40 g, przy czym minimum dwa dni w tygodniu powinny być całkowicie wolne od alkoholu. Naukowcy są jednak zdania, że również takie ilości w przy dłuższym stosowaniu mogą jednak wywoływać szkody zdrowotne oraz przyczyniać się do wystąpienia u danej osoby uzależnienia od alkoholu. Z tego też powodu najlepiej ograniczać się do jeszcze mniejszych ilości.

Bardzo ważne. Osoby starsze powinny zwracać szczególną uwagę na ilość wypijanego alkoholu oraz interakcje jakie mogą zachodzić pomiędzy lekami a alkoholem.

Przyjmuje się, iż w ciągu jednej godziny w organizmie mężczyzny maksymalnemu "spaleniu" ulega 100 mg alkoholu na każdy kilogram masy ciała. W przypadku kobiet przyjmuje się, że w tym samym czasie maksymalnie ulega spaleniu 85 mg na kilogram ciężaru ciała. Oznacza to, że w ciągu godziny organizm unieszkodliwia maksymalnie jeden mały kieliszek (ok. 50 g) wódki.

Prowadzenie pojazdu wymaga absolutnej trzeźwości, dlatego kierowca powinien mieć pewność, że w jego organizmie nie ma alkoholu. Dlatego warto abyś wcześniej się sprawdził/sprawdziła ile możesz wypić lub też kup sobie podręczny alkomat, który będzie towarzyszył Ci w każdej chwili.

Alkomat Alkosymulator