logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w portalu spedycje.pl


Wprawdzie w tym roku karnawał jest zdecydowanie krótki (za krótki), ale nie oznacza to, że nie mamy prawa do dobrej zabawy. Jest tylko jedno, ale...
Mimo, że po raz pierwszy od dłuższego czasu nieznacznie spadła liczba zatrzymanych kierowców pod wpływem (po spożyciu) alkoholu, to w dalszym ciągu dane te są przerażające.
Dlatego redakcja naszego portalu od dłuższego czasu popiera wszelkie akcje zapobiegające temu zjawisku. I tym razem przyłączamy się do apelu inicjatorów www.ilemogewypic.pl

Wybierasz się na zabawę karnawałową i chcesz wiedzieć, ile możesz wypić aby następnego dnia bezpiecznie wsiąść za kierownicę? Odpowiedź znajdziesz na www.ileMogeWypic.pl.
- Wszyscy jesteśmy ludźmi i każdemu z nas wolno wypić alkohol. Tylko mało kto wie, ile może wypić, żeby wytrzeźwieć do rana. Chcemy pokazać, jak ważna jest wiedza o tym, na ile możemy sobie pozwolić i kiedy unikać wsiadania do samochodu - mówi Jan Siniarski, twórca akcji.
Zaznaczając odpowiednie rubryki dotyczące płci, wagi, wzrostu, żołądkowego "podkładu" czy rodzaju trunku dowiemy się, na co możemy sobie pozwolić, by bezpiecznie zasiąść za kierownicą. Trzeba mieć świadomość, że nie możemy zbyt wiele wypić. Na przykład przeciętny Kowalski, mając zamiar o północy wyjechać z imprezy, która zaczyna się o godzinie 19-tej, może wypić nie więcej niż dwie pięćdziesiątki 40-procentowej wódki. I to wychylonych na samym początku imprezy.
-Nasze wyliczenia są wiarygodnym narzędziem, zatrudniliśmy do jego opracowania specjalistów z firmy Amii, która od ponad 15 lat sprzedaje alkomaty - zapewnia Jan Siniarski.

Na stronach akcji ileMogeWypic.pl i w portalu www.spedycje.pl internauci znajdą również inne narzędzia dla kierowców, jak np. Wirtualny Alkomat, Alkosymulator i Refleksomierz.

Kierowcy dowiedzą się również jakie są ograniczenia spożycia alkoholu w różnych krajach europy, a także jakie konsekwencje karne ponoszą pijani kierowcy, a także pracodawcy, których pracownicy zasiadają za kierownicę w stanie wskazującym.
Zachęcamy sprawdź się sam!