logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w serwisie medialine.pl


Stop nietrzeźwym kierowcom

Niebezpieczeństwo spowodowania wypadku wg badań naukowców nawet przy niewielkim stężeniu alkoholu we krwi wzrasta aż siedmiokrotnie! Biorąc pod uwagę ogromne natężenie ruchu podczas Wszystkich Świętych, możemy śmiało pomnożyć je przez 10.

Jak każdego roku 1 i 2 listopada bezpieczeństwa na drogach będą strzec tysiące policjantów biorących udział w "Akcji Znicz". Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie "nogi z gazu" oraz szczególnie o nie prowadzenie na "podwójnym gazie" i zapowiada wzmożone kontrole. Statystyki policyjne z ubiegłych lat mówią same za siebie. Ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierowców w okresie Wszystkich Świętych rośnie.

O zachowanie trzeźwości za kierownicą apelują również twórcy akcji społecznej "Ile mogę wypić?". W swoim portalu www.ilemogewypic.pl udostępniają kierowcom przydatne narzędzia jak Wirtualny Alkomat, czy kalkulator Ile Mogę Wypić, dzięki którym możemy zupełnie za darmo sprawdzić ile mamy alkoholu we krwi, a także zaplanować, ile możemy wypić, aby o dowolnej godzinie wytrzeźwieć i móc ruszać w drogę.

"Chcemy pokazać, jak ważna jest wiedza o tym, na ile możemy sobie pozwolić i kiedy unikać wsiadania za kierownicę samochodu. Wiele osób nie wsiadłoby do samochodu wiedząc, że są jeszcze pod wpływem alkoholu. Na stronie www.ilemogewypic.pl mogą się bezpłatnie upewnić" - mówi Jan Siniarski, twórca akcji.