logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

MiastoWrocław.pl

Zastąpiliśmy moralizowanie i pouczanie przydatnymi narzędziami i artykułami - mówią twórcy akcji społecznej ileMogeWypic.pl promującej trzeźwą jazdę samochodem.

Akcja "Ile mogę wypić?" to odzew na częste (za częste) doniesienia o dużej liczbie pijanych porannych kierowców, wypadkach spowodowanych piciem alkoholu. Ale to także walka z problemami pracodawców, którzy mają do czynienia z nie do końca trzeźwymi pracownikami. Ile mogę wypić - to także przeciwstawienie się stereotypom i zasłyszanym przechwałkom, czy nawet licytacjom "kto wypije/wypił więcej" bez uświadamiania sobie skutków, jakie przynosi przystąpienie do pracy będącego "pod wpływem" szczególnie w branży TSL.

Promujemy trzeźwość
"Stworzyliśmy darmowe narzędzia internetowe, które dadzą internautom bezcenną wiedzę. Nasi goście z łatwością mogą sprawdzić, ile mają alkoholu we krwi, a także zaplanować, ile mogą wypić, aby o dowolnej godzinie wytrzeźwieć i móc ruszać w drogę. Chcemy pokazać, jak ważna jest wiedza o tym, na ile możemy sobie pozwolić i kiedy unikać wsiadania do samochodu"- mówią twórcy akcji.

Na stronie www.IleMogeWypic.pl można sprawdzić, jak po wypiciu określonej dawki alkoholu wygląda nasz refleks i czas reakcji oraz przekonać się, jak widzi pijany człowiek próbujący dostać się do samochodu. Ponadto zamieszczone są i będą artykuły dotyczących konsekwencji prawnych kierowania samochodem oraz pracy w stanie "wskazującym".