logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Ile mogę wypić w Komputer ŚwiatSprawdź, ile możesz wypić

Na witrynie ilemogewypic.pl możemy sprawdzić, po jakim czasie po wypiciu alkoholu możemy zasiąść za kółkiem. Warto też wziąć udział w którymś z animowanych testów pokazujących nasz stan po spożyciu.

Formularz dostępny na stronie policzy, uwzględniając naszą wagę, wiek, płeć i rodzaj oraz ilość spożytego alkoholu, po ilu godzinach będziemy mogli prowadzić samochód (lub wsiąść na rower). Przydatne, jeśli wybieramy się na imprezę, a rano mamy zamiar prowadzić auto.

Animowane testy symulują, jaki mamy refleks i zdolności manualne po spożyciu. Mając we krwi 1,5 promila "wirtualnego" alkoholu, nie udało mi się otworzyć kluczykiem drzwi do samochodu - udowodnił jeden z testów.

Drugi test ukazuje, jak niewiele alkoholu trzeba wypić, by mieć opóźniony refleks. Jadąc wirtualnym samochodem po spożyciu 0,5 promila alkoholu zauważamy przejście dla pieszych o ponad 20 sekund później, niż na trzeźwo. Te 20 sekund może wystarczyć, by doszło do tragedii.

"Pamiętajmy, by nie prowadzić samochodu nawet dnia następnego po imprezie. Alkohol jeszcze długo po zakończeniu picia jest w naszej krwi, a nawet jego śladowe ilości, w znaczący sposób wpływają na nasze możliwości jako kierowców." - ostrzegają autorzy serwisu.

Autor: Adam Malik