logo IleMogeWypic
Przyłącz się do akcji!
Jeśli znalazłeś na tej stronie interesujące informacje umieść na swojej stronie link lub banner do naszej strony.
Redakcja serwisu
tel.: 42 648 48 48
Dopisz się do subskrypcji
Wpisz adres e-mail:
Dopisz się
Wypisz się
Patroni akcji
Alkomaty

Poparcie akcji "Ile Mogę Wypić" przez Komendę Główną Policji - Biuro Ruchu Drogowego

Ile Moge Wypic - Biuro Ruchu Drogowego

Dnia 19 grudnia 2008r. akcja społecznia "Ile Mogę Wypić" uzyskała pozytywną opinię oraz poparcie Komendy Głównej Policji wydziału Biura Ruchu Drogowego.

"W naszej ocenie kampania "IleMogeWypic.pl" może przede wszystkim przyczynić się do ograniczenia liczby osób siadających za kierownicę dnia następnego po dniu, w którym spożywały alkohol, tj. osób, najczęściej nie zdających sobie sprawy, że ich organizm znajduje się jeszcze w fazie eliminacji alkoholu, a ich zdolności psychomotoryczne są znacznie upośledzone..."

"...Policyjne statystyki wskazują, że kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu jest jednym z najważniejszycz czynników implikujących zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, czego dowodzi fakt, iż niemal co dziesiąty sprawca wypadku drogowego prowadził pojazd na "podwójnym gazie"..."

"...Powyższe wskazuje, że nie do przecenienia są wszelkie inicjatywy, które mogłyby wyeliminować lub choćby ograniczyć to zjawisko. Policja z całą pewnością potrzebuje sprzymierzeńców wspierających nasze przedsięwzięcia, i nie ukrywam, że po zapoznaniu się z założeniami Państwa kampanii takiego sprzymierzeńca upatrujemy również w inicjatorach akcji "IleMogeWypic.pl". Dlatego też możecie Państwo liczyć na nasze wsparcie i rozumianą współpracę."

- insp. mgr inż. Jacek Zalewski
Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP